Co zrobić, aby w pięć minut wyglądać naprawdę super?

Budzik nie zadzwonił, spieszysz się do pracy, śniadanie jesz w pośpiechu, a do tego musisz odwieźć dzieci do szkoły. Na makijaż nie pozostało ci zbyt wiele czasu. A przecież nie możesz iść do pracy bez podkładu, tuszu do rzęs i ulubionej szminki. Sprawdź, co zrobić, aby w pięć minut wyglądać rewelacyjnie.

Po pierwsze, pielęgnacja twarzy

Jeżeli twoja cera jest właściwie wypielęgnowana, nie będziesz miała problemu ze zrobieniem makijażu w pięć minut. Promienna i zdrowa skóra równa się perfekcyjny makijaż. Dlatego każdego wieczora stosuj krem nawilżający lub rozświetlający. Kosmetyk zapewni twojej twarzy piękny wygląd, zadba o odpowiednią kondycję cery, a także sprawi, że zrobienie makijażu będzie o wiele łatwiejsze; rankiem zaoszczędzisz czas na malowanie się. Zanim zaaplikujesz podkład, zastosuj lekki krem nawadniający; produkt z powodzeniem zastąpi bazę. Odczekaj chwilkę aż kosmetyk wchłonie się, a następnie dokończ makijaż.

Po drugie, cienie do powiek

Bardzo dużo dziewczyn ma problem ze zbierającymi się w załamaniach powiek cieniami. Czemu tak się dzieje? Zapewne dlatego, że skóra nie jest odpowiednio przygotowana. Jeżeli nie chcesz, aby cienie osypywały się, odbijały się na powiekach lub zbrylały się, zastosuj prosty trik. Na skórę powiek połóż bazę pod makijaż, podkład lub puder. Kiedy produkt się wchłonie, pomaluj oczy cieniami. Równie dobrze możesz zastosować kredkę do kresek kajal. Kosmetyk jest miękki i z łatwością rozetrzesz go na skórze powiek.

Po trzecie, powiększanie ust

Jak zrobić to szybko? Kredką o ton jaśniejszą od koloru ust obrysuj ich zewnętrzny kontur, a linię delikatnie rozetrzyj tak, aby stopiła się ze skórą. Równie dobrze możesz zastosować jasny korektor, którym obwiedziesz wargi. W ten sposób optycznie powiększysz usta i rozjaśnisz skórę wokół nich. Korektor zblenduj z podkładem, a potem przypudruj. Na usta nanieś pomadkę lub błyszczyk z zawartością kwasu hialuronowego. Składnik ten absorbuje wilgoć, powiększając swoją objętość i tym samym optycznie powiększając usta.

Po czwarte, jeden kosmetyk do wszystkiego

Jeżeli naprawdę masz mało czasu na ubranie się i makijaż, zastosuj genialny trik najsławniejszych wizażystów. Wykorzystaj jeden kosmetyk do pomalowania różnych partii twarzy. Najlepiej sprawdzi się róż do policzków w kremie. Z powodzeniem zastąpi cienie do powiek i pomadkę. Równie dobrze ten produkt możesz wykorzystać jako rozświetlacz lub korektor. Wystarczy, że zaaplikujesz go za pomocą gąbeczki.