Daj skórze wolne. Dlaczego warto czasem zrezygnować z makijażu?

Wiele dziewczyn nie może obejść się bez makijażu. Nawet wtedy, gdy cały dzień spędza w domu. Czy postępują słusznie? Okazuje się, że niekoniecznie. Jeżeli nie planujesz spotkania ze znajomymi lub wzięłaś urlop, nie musisz robić makijażu. Daj skórze odpocząć i przekonaj się, jak ogromne ma to dla niej znaczenie.

Po pierwsze, skórze też należy się odpoczynek

Mimo że co wieczór robisz demakijaż i stosujesz witaminowe serum, to i tak twojej skórze potrzeba więcej odpoczynku od kolorowych kosmetyków. Nawet noc jest za krótka, aby cera zregenerowała się i odpoczęła. Czy wiesz, że kosmetyki kolorowe zawierają składniki, które mogą wywoływać podrażnienia i ograniczać prawidłowe funkcjonowanie skóry. W podkładach znajdziesz zapychające silikony, a w eyelinerach lub maskarach olejek rycynowy, który u niektórych osób powoduje wypadanie rzęs.

Po drugie, przekonasz się, czego twoja skóra tak naprawdę potrzebuje

Niestety nie zawsze masz czas, aby przyjrzeć się swojej skórze i określić, czego potrzebuje. Co więcej, nie zawsze wiesz, jakich składników powinnaś użyć do wypielęgnowania swojej cery. Cały dzień bez makijażu to świetna okazja do tego, aby przyjrzeć się skórze i zobaczyć, czy jest nadmiernie przesuszona lub przetłuszczona.

Po trzecie, kosmetyki zaczną lepiej działać

Dokładnie oczyszczona i wypoczęta skóra o wiele lepiej absorbuje składniki odżywcze z innych kosmetyków. Dzień bez makijażu to dobry czas, aby zrobić sobie domowe SPA. Użyj peelingu, maseczki i kremu, aby poprawić kondycję cery. Co więcej, podkład, tusz do rzęs i puder będą wyglądały o wiele lepiej na zadbanej i zregenerowanej cerze.

Po czwarte, zaoszczędzisz czas

Każdego dnia na makijaż tracisz około 15 minut. Jeżeli wieczorem wybierasz się na randkę lub imprezę, musisz doliczyć kolejny kwadrans. Plus poprawki w ciągu dnia, co daje około godziny poświęconej tylko na malowanie się. Pomyśl, co mogłabyś zrobić w ciągu tej godziny. Zadbać o cerę, poczytać książkę, uciąć sobie drzemkę, a może poćwiczyć?