Jak NIE malować ust?

Szminka, błyszczyk, a może kolorowa pomadka? Jaki jest twój ulubiony kosmetyk do makijażu ust? Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, powinnaś znać zasady dotyczące malowania ust. Wypróbuj je wszystkie, a twój makijaż wszystkich zachwyci.

Po pierwsze: błysk wyszedł z mody

W obecnym sezonie modne są usta matowe lub z minimalnym połyskiem. Jeżeli nie chcesz wyglądać tandetnie, błyszczyk lub bezbarwną pomadkę zaaplikuj na środku warg. Równie dobrze możesz użyć balsamu lub wazeliny. Świetnym rozwiązaniem są też błyszczyki w ołówku lub szminki w sztyfcie. Ładnie podkreślają kształt ust, uwydatniają i optycznie je powiększają. Unikaj nakładania kilku warstw połyskujących produktów. Nie dość że twój makijaż nie będzie wyglądał ładnie, to do tego twoje wargi skleją się.

Po drugie: widoczna konturówka

Konturówka to świetne rozwiązanie dla tych dziewczyn, które mają wąskie i małe usta. Kosmetyk ten optycznie je powiększy i sprawi, że staną się pełniejsze. Jest jednak pewna zasada, która dotyczy aplikacji tego produktu. Odcień konturówki musi być dobrany do odcienia szminki. Kreskę narysuj delikatnie po to, abyś mogła ją rozetrzeć i zblendować z pomadką.

Po trzecie: szminką nie malujemy zębów

Pewnie na ulicy widzisz wiele dziewczyn, które przez pomyłkę pomalowały sobie zęby. Takie makijażowe wpadki nie powinny nigdy się zdarzyć. Aby uniknąć takiego makijażowego faux pas, sprawdź w lusterku, czy twoje zęby są czyste. Podczas malowania ust staraj się prowadzić sztyft kosmetyku delikatnie po powierzchni warg, cały czas obserwując swoje ruchy.

Po czwarte: nawilżaj usta

Nigdy nie maluj spierzchniętych ust. Kolorowa szminka na popękanych i suchych wargach będzie wyglądała nieestetycznie. Zanim zrobisz makijaż, zadbaj o skórę ust. Zrób cukrowo – miodowy peeling, aby wygładzić i ujędrnić wargi, a także usunąć łuszczący się naskórek. Następnie zaaplikuj krem nawilżający lub wazelinę. Aby szminka dłużej utrzymała się i ładnie wyglądała, zastosuj bazę pod makijaż.

Po piąte: szminkę nakładaj w obrębie warg

Pamiętaj, że nie wolno ci malować szminką skóry wokół ust. Koloruj tylko wargi, a kosmetyk, który znalazł się poza ich obrębem natychmiast zetrzyj. Jeżeli jeszcze nie masz wprawy w posługiwaniu się szminką, zastosuj mały pędzelek. Nabierz na niego niewielką ilość kolorowego produktu i pomaluj usta.