Jak w inny sposób wykorzystać kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne nie tylko pielęgnują skórę. Dobrze kryją, zapewniają długotrwały efekt i sprawiają, że makijaż wygląda bardzo naturalnie. Dzięki sypkiej konsystencji można wykorzystać je na wiele różnych sposobów. Poznaj najlepsze z nich.

Jak zwiększyć krycie podkładu?

Istnieją dwa sposoby na zwiększenie krycia podkładu. Dosyp do niego niewielką ilość korektora w tym samym odcieniu. Całość dokładnie wymieszaj i nakładaj za pomocą gąbeczki lub pędzla z ciasno zbitym włosiem. Druga metoda polega na wymieszaniu podkładu matującego lub rozświetlającego z podkładem kryjącym. Proporcje dobierz samodzielnie; uzyskany odcień musi pasować do kolorytu twojej cery. Pamiętaj, że takie łączenie produktów może obniżyć trwałość jednego z nich, a w efekcie wpłynąć na jakość makijażu.

W jaki sposób podkład zamienić na bronzer?

To bardzo proste. Zastosuj najciemniejszy podkład o konsystencji i właściwościach zbliżonych do podkładu, którego używasz zazwyczaj. Zaaplikuj go na kości policzkowe, czoło i nos. W ten sposób nadasz skórze cieplejszego kolorytu i utworzysz ładną opaleniznę. Bardzo dobrze sprawdzi się kosmetyk z połyskującymi drobinkami. Do konturowania twarzy wybierz matową wersję kosmetyku.

Ciepły czy chłodny odcień bronzera?

Jeżeli odcień twojego bronzera jest zbyt ciepły lub chłodny, to z łatwością możesz to zmienić. Wystarczy, że produkt wymieszasz z niebieskim mineralnym cieniem do powiek lub brzoskwiniowym różem do policzków. Cień do powiek ochłodzi odcień bronzera, a róż ociepli go. Pamiętaj, aby zastosować odpowiednie proporcje.

Jak zmatowić pomadkę i zrobić błyszczyk?

Pomaluj usta swoją ulubioną pomadką. Następnie przyłóż jedną warstwę chusteczki higienicznej do warg i przypudruj je. W efekcie uzyskasz trwały makijaż i matowy efekt. Równie dobrym rozwiązaniem jest odciśnięcie nadmiaru szminki na chusteczce i zmatowienie warg pudrem nabranym na palce. Czy wiesz, że z kosmetyków mineralnych można zrobić błyszczyk? Wystarczy, że wymieszasz olejek lanolinowy z cieniem do powiek lub różem do policzków w wybranym przez ciebie odcieniu. Olejek lanolinowy ma właściwości nawilżające, zmiękczające i ochronne.