Jak wygląda twój makijaż? Poranna pielęgnacja kobiet

Tak jak każda kobieta, zapewne tak i ty każdego ranka na makijaż przeznaczasz przynajmniej pięć minut. Wiadomo, w pracy musisz wyglądać perfekcyjnie, a do tego czuć się atrakcyjnie. Poza tym makijaż pomaga zakamuflować niedoskonałości i nieco upiększyć cerę. Jak wygląda twój makijaż?

Czy wiesz, ile czasu zajmuje ci zrobienie porannego makijażu? Oczywiście nie wliczaj do tego oczyszczania, tonizowania i kremowania skóry twarzy. To, ile poświęcasz na pomalowanie się, zależy od liczby stosowanych kosmetyków, niedoskonałości cery, które chcesz zakryć oraz miejsca, w które się udajesz. Dasz wiarę, że niektóre dziewczyny malują się w zaledwie 10 minut? Albo są tak wprawione w tej czynności, albo spieszą się do pracy, albo używają tylko kilku kosmetyków. Są też takie panie, którym makijaż zajmuje do 20 minut, a nawet więcej.

Zapewne większość z was codziennie maluje się.

Robicie makijaż do pracy, na uczelnię, na randkę. Jak łatwo się domyślić, z makijażu rezygnujemy w sobotę i niedzielę. Są także kobiety, które malują się od czasu do czasu. A w jakich sytuacjach w ogóle byś się nie umalowała? Pewnie wtedy, gdy masz katar, czerwony nosek lub przesuszoną skórę. Jeżeli planujesz cały dzień pozostać w domu, również nie musisz się upiększać; wystarczy nawilżający krem. Niektóre dziewczyny nie malują się, idąc na szybkie zakupy lub na siłownię. W czasie urlopu również można dać odetchnąć skórze i zrezygnować z makijażu.

A tak właściwie po co się malujesz? Teraz chyba każda dziewczyna stosuje kolorowe kosmetyki. Niektóre z nich pod warstwą makijażu czują się pewniej i atrakcyjniej. Można jednak iść o zakład, że większość kobiet maluje się po to, by zakamuflować niedoskonałości lub podkreślić urodę. A te, które mają dojrzałą cerę, używają takich produktów kolorowych, które ich odmłodzą.

Bezsprzecznie makijaż najwygodniej i najłatwiej wykonuje się w domu, przy toaletce z dużym lustrem i dobrym światłem. Co ciekawe, niektóre dziewczyny malują się w pracy, oczywiście wtedy, gdy szef nie widzi. Są też takie kobiety, które makijaż robią w samochodzie!